Kondensatory do kompensacji mocy

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów z kategorii kondensatory, a także innych artykułów z działu elementy pasywne (kondensatory, rezystory, bezpieczniki, filtry), jesteśmy sprawdzonym i godnym zaufania dystrybutorem na rynku.

W kategorii...

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów z kategorii kondensatory, a także innych artykułów z działu...

Olvass tovább
Információ close

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów z kategorii kondensatory, a także innych artykułów z działu elementy pasywne (kondensatory, rezystory, bezpieczniki, filtry), jesteśmy sprawdzonym i godnym zaufania dystrybutorem na rynku.

W kategorii kondensatorów posiadamy między innymi: kondensatory do silników, kondensatory elektrolityczne, kondensatory typu snubbers, kondensatory współosiowe, kondensatory foliowe icel, oraz kondensatory mocy. Oferujemy kondensatory cylindryczne do kompensacji mocy, trójfazowe kondensatory do kompensacji mocy biernej serii d, jednofazowe kondensatory do kompensacji mocy biernej, oraz kondensatory prostopadłościenne.

Bez względu na to, czy kupują Państwo u nas produkty w pojedynczych sztukach, czy w dużych ilościach oferujemy kompleksową obsługę zamówienia. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie produkty od największych producentów, które pomyślnie przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa. Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej klasy produktów oraz usług.

Czym jest kondensator?

Kondensator jest elementem elektronicznym składającym się z dwóch przewodników (okładzin) rozdzielonych dielektrykiem. Doprowadzenie napięcia do okładzin kondensatora powoduje gromadzenie się na nich ładunku elektrycznego. Posiadamy kondensatory elektrolityczne aluminiowe, mikowe oraz foliowe.

Kondensator foliowy – jest to kondensator z dielektrykiem wykonanym z tworzyw sztucznych – najczęściej z polipropylenu, polipropylenu metalizowanego lub poliestru. Kondensatory z dielektrykiem z tworzyw sztucznych charakteryzują się małą stratnością, która wynika z małej rezystancji elektrod oraz dużej rezystancji izolacji. W kondensatorach tych możliwe jest osiągnięcie dużych prądów (rzędu kilka tysięcy Amperów) i napięć znamionowych (rzędu kilkudziesięciu tysięcy woltów), co umożliwia stosowanie ich w układach energoelektronicznych jako kondensatory komutacyjne, tłumiące, filtrujące, a także w urządzeniach do kompensacji mocy biernej, w generatorach do grzania indukcyjnego i w układach wysokonapięciowych.